8.Uluslararası EMI Kongresi

8. Uluslararası EMI Girişimcilik & Sosyal Bilimler Kongresi

17-19 Kasım 2022, Aksaray – Kapadokya / Türkiye

www.emissc.org

 

Kıymetli bilim insanları, girişimciler ve yöneticiler;

8Uluslararası EMI Kongresi 17-19 Kasım 2022 tarihlerinde, Aksaray-Kapadokya’da Aksaray Bilim Merkezi ev sahipliğinde hibrid (yüzyüze ve çevrimiçi) olarak düzenlenecektir. Kongremizde akademisyenlerin, girişimcilerin, sanatçıların, STK, kamu ve özel sektör yöneticilerinin katılımları ile akademik, sosyal ve kültürel gelişime katkı sunulması hedeflenmektedir. Bu kapsamda bir gezi de düzenlenecektir.

 

8. Uluslararası EMI Kongresi; TEAM University (Özbekistan), BAİBU, Cambridge International University (Uzbekistan), Jizzakh State Pedagogical University (Özbekistan) Eastern Mediterranean University (KKTC), University of Stavanger (Norveç), Vizyon Üniversitesi (K.Makedonya), İstanbul Esenyurt Üniversitesi, İstanbul Nişantaşı Üniversitesi, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti Quba filialı (Azerbaycan) ve Turan Üniversitesi (Kazakistan) işbirliği ile organize edilmektedir.

 

Önceki 7 kongremizde toplam 2117 akademisyen tarafından hazırlanan 1357 bildiri sunulmuş, her kongreye ortalama 25 ülkeden ve 100’den fazla farklı kurum/üniversiteden katılım gerçekleşmiştir. Sunulan her bildiri ISBN’li “Abstract Book” kitabında yayımlanmakta ve “Katılım Belgesi” verilmektedir. Değerlendirme kurulunca seçilen bildirilere “En İyi Bildiri Ödülü” takdim edilmektedir. Gönderilen tam metinlerücretsiz olarak editör ve hakem değerlendirmelerine göre 3 seçenekten birinde yayımlanabilir:

1. ISBN’li “Proceedings Book” kitabında tam metin bildiri,

2. Uluslararası hakemli ve indeksli dergilerde makale,

3. Editor / hakem değerlendirmesine göre edit kitapta kitap bölümü.

 

Her alandan özgün bilimsel çalışmaların kabul edileceği kongremize katılabilmek için www.emissc.org adresine giriş yaparak kayıt olunmalı; 15 Ekim 2022 tarihine kadar özet yüklenmelidir. Kongre dili İngilizce/Türkçe (Türk lehçeleri) olup, Türkçe ise, İngilizce özet de eklenmelidir. Kongremiz Atama, Yükseltme ve Doçentlik koşullarını karşılamakta, genellike Akademik Teşvik ölçütlerini de karşılamaktadır. Katılım ve katkılarınızdan onur duyarızemissc.info@gmail.com

Kongre Başkanı: Prof. Dr. Himmet KARADAL (+90 506 466 0077).